-

Narty i zakwaterowanie Val Senales / Schnalstal

Zakwaterowanie w Val Senales / Schnalstal - gdzie wybrać nocleg?

Val Senales / Schnals

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Val Senales / Schnals (Val Senales / Schnalstal, Włochy)

Narciarstwo Val Senales / Schnalstal - dokąd na narty?

Lodowiec Schnalstal

Náhled skimapy areálu Lodowiec Schnalstal

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Lodowiec Schnalstal (Val Senales / Schnalstal, Włochy)

Skicenter Langtaufers / Maseben

Náhled skimapy areálu Skicenter Langtaufers / Maseben

Alpejski ośrodek narciarski Skicenter Langtaufers / Maseben obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Vigiljoch

Náhled skimapy areálu Vigiljoch

W obszarze narciarskim Vigiljoch w Val Senales / Schnalstal, Włochy czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Val Senales / Schnalstal - informacje dodatkowe o narciarstwie

W Alpach Południowych, na początku obszaru Vinschgau (Val Venosta w języku włoskim), leży Schnalstal (Val Senales). Dolina ze starodawnymi tradycjami, kulturą i górskim rajem dla miłośników sportów zimowych i narciarstwa zjazdowego. Schnalstal nie jest nazwą jednego miejsca, ale kilku: Katharinaberg, Karthaus, Unser Frau im Schnals, Vernagt am See i Kurzras. Lodowiec Val Senales jest małym, przez cały rok śniegiem pokrytym terenem narciarskim w samym sercu Południowego Tyrolu, niedaleko od Merano. Jego szczególną zaletą jest spokojna lokalizacja, daleko od zatłoczonych ośrodków narciarskich w Dolomitach. Duża kolejka gondolowa jest w stanie w ciągu 6 minut i wywieźć aż 80 osób na Hochjochferner, skąd można rozpocząć 8 kilometrowy zjazd do doliny. Również z doliny można wyciągiem krzesełkowym wygodnie dotrzeć na pobliskie stoki.

Lyžařská oblast Val Senales / Schnalstal - fotografie

Teren narciarski jest odpowiedni do jazdy na nartach zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów. Każdego roku przyjeżdżają tu różne ekipy narodowe, aby przygotować się do nowego sezonu. Doskonale przygotowanych jest w sumie 35 km nartostrad. Fanom carvingu obszar oferuje idealne warunki na szerokich stokach i stromych zboczach na lodowcu. Szczególnie szerokie stoki są na nartostradach Grawand i Gletschersee. Najlepsi narciarze docenią ciężkie nartostrady Hintereis i Teufelsegg. Tuż obok stacji kolejki gondolowej otwarta jest szkółka narciarska dla dzieci Pinocchioclub. Specjalnym wyzwanie dla całej rodziny będzie długi na 3,5 km tor saneczkowy Kurzras, który dostępny jest wyciągiem krzesełkowym Lazaun. Sanki można wypożyczyć na miejscu i odpocząć w chacie górskiej Lazaun Alm przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Ten włoski region narciarski należy do zimowych "tajnych wskazówek". Krótki czas oczekiwania na wyciągi, doskonale przygotowane stoki, duży parking i dobre ceny gwarantują przyjemne zimowe wakacje. Od marca, ze względu na silniejsze już promienie słoneczne można podczas jazdy na nartach złapać tzw. "lodowatą" opaleniznę. Idealną lokalizację z pięknym widokiem można znaleźć w górskich chatach całego regionu narciarskiego. Tutejszy obszar znany jest również dzięki odkryciu słynnej mumii Ötzi w pobliskim Hauslabjoch. Cały obszar narciarski Val Senales oferuje idealne warunki dla rodzin, entuzjastów sportu i miłośników sportów zimowych w każdym wieku. Teren narciarski jest częścią związku sportowego Ortler Arena. W sumie jest tu dostępnych 35 km tras, z czego 7 km niebieskich, 15 km czerwonych i 13 km czarnych.

Lyžařská oblast Val Senales / Schnalstal - fotografie

Na stoki narciarskie zabierze nas 1 kolejka gondolowa, 7 wyciągów krzesełkowych oraz cztery wyciągi narciarskie o łącznej pojemności prawie 15 000 osób na godzinę. Połowa wszystkich tras może być, oczywiście jeśli to konieczne, sztucznie naśnieżana. Najdłuższą i najbardziej trudną trasą jest długi na 8 km Schmugglerabfahrt. Dla narciarzy biegowych zimą do wyboru przygotowane są 4 trasy o długościach od 3 do 10 km. We współpracy z różnymi sponsorami, zbudowany został na lodowcu snowpark dla snowboardzistów Gentlemenriders Nitro snowpark, który zajmuje powierzchnię około 120 tysięcy metrów kwadratowych. Dla snowboardzistów i freestylowców oferuje optymalne warunki. W miesiącach styczniu i lutym, kiedy słońce nie świeci jeszcze tak mocno oferuje najlepsze warunki do jazdy. Park utrzymywany jest codziennie ratrakami. Podczas dużych opadów śniegu i złej widoczności ze względów bezpieczeństwa park pozostaje zamknięty.

Katharinaberg (1.245 m n.p.m.) jest bardzo popularnym ze względu na spokój pośród dużych i słonecznych łąk. Jest to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek. Wszędzie dookoła przyciągają szlaki górskie do odwiedzenia parku Texelgruppe. Nazwa miejsca Karthaus (1.327 m n.p.m.) pochodzi od klasztoru, który stał tu w latach 1326 - 1782 i został wzniesiony w okresie panowania cesarza Józefa II. z Austrii. Z klasztoru niestety pozostały tylko widoczne ruiny i krzyżowy korytarz, który latem jest przestrzenią wystawienniczą dla lokalnych artystów.

Lyžařská oblast Val Senales / Schnalstal - fotografie

Miasteczko Unser Frau im Schnals (1.500 m n.p.m.) jest przykładem doskonałej symbiozy między "starym" i "nowym". Miasto składa się z dawnych zagród, tradycyjnych pensjonatów i zajazdów, barów i komfortowych hoteli. Oferuje także wiele obiektów sportowych, takich jak korty tenisowe, stadion łyżwiarski, narty i trasy biegowe. Zainteresowani kulturą mogą podczas wizyty słynnego kościoła pielgrzymkowego w ArcheoParc Schnals dowiedzieć się wszystkiego o Ötzi. Vernagt am See (Vernago, 1.700 m n.p.m.) było kiedyś małym ośrodkiem, dziś jest otoczone sztucznym jeziorem, z którego wystaje wieża dzwonnicza. Wyjątkową jest okrężna trasa Seerundgang, podczas której pokonać należy dwa mosty wiszące. Z miasta, kierując się w poprzek doliny Tisenta, dostaniemy się bezpośrednio do miejsca znalezienia Ötzi. Kurzras (Maso Corto 2.011 m n.p.m.) jest prawdopodobnie najstarszym miejscem w dolinie, a jego obszar 21.000 ha jest jednym z największych terytoriów w Południowym Tyrolu. Kurzras jest jednym z niewielu miejsc, gdzie na nartach można jeździć przez cały rok.

Val Senales / Schnalstal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Val Senales / Schnalstal: **

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: **
 • Kolejki / wyciągi: **
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ***
 • Snowpark / funpark: **
 • Narciarstwo biegowe: **
 • Urlop rodzinny: ***

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 3.212 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.486 m n.p.m.

Nartostrady w Val Senales / Schnalstal

 • Lekkie: 11 km
 • Umiarkowane: 11 km
 • Trudne: 11 km

Na 67% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Val Senales / Schnalstal

 • Gondole: 2
 • Kolejki linowe: 1
 • Wyciągi krzesełkowe: 7
 • Wyciągi: 7

Całkowita liczba wyciągów w Val Senales / Schnalstal to 17 o łącznej długości 19 km i przepustowości 18.332 osób na godzinę.

Lokalizacja Val Senales / Schnalstal

Współrzędne GPS: 46.71, 10.9026 (46°42'36'', 10°54'9'')