-

Narty i zakwaterowanie Valle Aurina / Tauferer Ahrntal

Zakwaterowanie w Valle Aurina / Tauferer Ahrntal - gdzie wybrać nocleg?

Campo Tures / Sand in Taufers

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Campo Tures / Sand in Taufers (Valle Aurina / Tauferer Ahrntal, Włochy)

Mühlen in Taufers / Ahrntal

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Mühlen in Taufers / Ahrntal w Valle Aurina / Tauferer Ahrntal we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Riva di Tures / Rein in Taufers

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Włochy i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Riva di Tures / Rein in Taufers (Valle Aurina / Tauferer Ahrntal)

Narciarstwo Valle Aurina / Tauferer Ahrntal - dokąd na narty?

Klausberg

Náhled skimapy areálu Klausberg

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Klausberg (Valle Aurina / Tauferer Ahrntal, Włochy)

Rein

Náhled skimapy areálu Rein

Alpejski ośrodek narciarski Rein obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Speikboden

Náhled skimapy areálu Speikboden

W obszarze narciarskim Speikboden w Valle Aurina / Tauferer Ahrntal, Włochy czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Valle Aurina / Tauferer Ahrntal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Jeszcze kilka lat temu, to miejsce trzymało się z dala od masowej turystyki. Dziś urocza dolina po południowej stronie Zillertal jest popularnym miejscem wypoczynku na nartach we Włoszech. Przyjeżdżają tu nie tylko rodziny, ale przede wszystkim wszyscy Ci, którzy chcą wypocząć w otoczeniu natury i spróbować wszystkich rodzajów sportów zimowych. Spokojnymi zjazdami, bez zatłoczonych tras i drogiego zakwaterowania, można cieszyć się zimowymi feriami właśnie tu w Valle Aurina. Szczyty imponujących 80 "trzytysięczników" wokół doliny, pewność śniegu i słońca od początku grudnia aż do późnych przymrozków wiosennych uczyni Twój urlop zimowy niezapomnianym przeżyciem.

Tereny narciarskie Klausberg i Speikboden oferują wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych. Ośrodki przyciągają turystów na ponad 40 km tras narciarskich, które zdobyły tytuł najlepiej przygotowanych stoków w Południowym Tyrolu. Zbocza sięgające do 2.500 m n.p.m., ekscytujące obszary dla freeride w dziewiczym puchu i dwa funparki z wyposażeniem, które przyspiesza bicie serca każdego snowboardzisty są rzeczywiście kuszącą propozycją. Podczas gdy Speikboden, mimo czarnych tras narciarskich, jest idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa z dziećmi, Klausberg oferuje adrenalinę na poziomie Pucharu Świata. Od portalu internetowego "Skiresort Service International" zdobył nawet oznaczenie jako „tajna wskazówka roku” (Tip of the Year). Nartostrady wszystkich poziomów trudności, szeroki zakres aktywności, a także dobry poziom cenowy w stosunku do usług są tego dowodem.

Kolejny mały obszar narciarski położony jest w Rein in Taufer. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą sprawdzić swoją wytrzymałość na 50 km słonecznych tras biegowych, na wysokości 1.600 metrów. Entuzjaści saneczkarstwa na Klausberg z pewnością wypróbują oświetlony tor saneczkowy, najdłuższy w Południowym Tyrolu. Można dostać się na niego 6-osobową gondolą, która zabierze Cię na wysokości 1.650 m n.p.m.. Jeśli narciarstwo nie wystarcza, można po prostu wybrać się na wycieczkę na rakietach śnieżnych do tego fantastycznego zimowego krajobrazu. Niesamowitym przeżyciem może okazać się wycieczka narciarska w dolinie prowadząca w fascynujący świat Zillertalskich Alp i Rieserferner. Pozostałe aktywności zimowe jak np. kuligi konne, jazdę na łyżwach, curling czy wspinaczkę na ścianach lodowych, można przetestować praktycznie w dowolnym miejscu strefy rekreacyjnej. Valle Aurina spełni Twoje marzenia i oczekiwania.

Valle Aurina / Tauferer Ahrntal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Valle Aurina / Tauferer Ahrntal: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.510 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 950 m n.p.m.

Nartostrady w Valle Aurina / Tauferer Ahrntal

 • Lekkie: 37 km
 • Umiarkowane: 22 km
 • Trudne: 15 km

Na 100% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Valle Aurina / Tauferer Ahrntal

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 10
 • Wyciągi: 1

Całkowita liczba wyciągów w Valle Aurina / Tauferer Ahrntal to 17 o łącznej długości 15.2 km i przepustowości 29.560 osób na godzinę.

Lokalizacja Valle Aurina / Tauferer Ahrntal

Współrzędne GPS: 46.9971, 11.9806 (46°59'50'', 11°58'50'')