-

Narty i zakwaterowanie Valle Isarco / Eisacktal

Zakwaterowanie w Valle Isarco / Eisacktal - gdzie wybrać nocleg?

Bressanone / Brixen in Südtirol

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Bressanone / Brixen in Südtirol (Valle Isarco / Eisacktal, Włochy)

Luson / Lüsen

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Luson / Lüsen w Valle Isarco / Eisacktal we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Maranza / Meransen

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Włochy i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Maranza / Meransen (Valle Isarco / Eisacktal)

Racines / Ratschings

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Racines / Ratschings w Valle Isarco / Eisacktal we Włoszech

Ridanna / Ridnaun

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Ridanna / Ridnaun lub w Valle Isarco / Eisacktal we Włoszech niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Vipiteno / Sterzing

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Vipiteno / Sterzing lub w Valle Isarco / Eisacktal we Włoszech i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Valle Isarco / Eisacktal - dokąd na narty?

Brixen / Plose

Náhled skimapy areálu Brixen / Plose

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Brixen / Plose (Valle Isarco / Eisacktal, Włochy)

Meransen / Gitschberg

Náhled skimapy areálu Meransen / Gitschberg

Alpejski ośrodek narciarski Meransen / Gitschberg obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Vals / Jochtal

Náhled skimapy areálu Vals / Jochtal

W obszarze narciarskim Vals / Jochtal w Valle Isarco / Eisacktal, Włochy czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Valle Isarco / Eisacktal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Zróżnicowaną ofertę możliwości narciarskich we Włoszech znajdziemy w południowo tyrolskim Eisacktal, w prowincji Bolzano. Doliną Eisacktal (Valle Isarco), przepływa rzeka Eisack (Isarco), która dala nazwę dolinie. Urocze miasteczko Brixen (Bressanone w języku włoskim), atrakcyjne główne miejsce Valle Isarco, znajduje się w dużym basenie w dolinie, u zbiegu rzek Isarco i Rienza. Stare miasto z wąskimi uliczkami i sklepikami, pięknymi alejami i parkami przyciąga turystów w czasie ferii zimowych na romantyczne spacery i wypoczynek.

Lyžařská oblast Valle Isarco / Eisacktal - fotografie

Miłośników kultury i architektury historycznej zachwyci wiele kościołów, klasztorów i kaplic, głównie w centrum Bressanone. Szczególnie interesującą jest dzielnica Stufels, zabytkowa starówka miasta z licznymi średniowiecznymi budynkami. Brixen jest właściwym miejscem na zakwaterowania dla miłośników sportów zimowych, którzy chcą w czasie zimowego wypoczynku zaczerpnąć także niepowtarzalnej atmosfery Południowego Tyrolu. Tereny narciarskie od Bressanone oddalone są naprawdę tylko trochę, dolną stację kolejki na górę Plose od miejsca noclegu osiągniemy w ciągu zaledwie 10 minut jazdy samochodem. Również nartostrady na lokalnej górze Brixen (2.465 m n.p.m.), nie pozostawiają życzeń odwiedzających niespełnionymi.

Ośrodek Plose i jego starannie przygotowane stoki zadowolą każdego, niezależnie od jego umiejętności technicznych. Bez znaczenia czy jesteśmy początkującymi, wymagającymi narciarzami czy snowboardzistami, tutaj każdy może znaleźć trasę, która pasuje do jego potrzeb i oczekiwań. Ze szczytu góry na wysokości prawie dwóch i pół kilometra otwierają się zapierający dech w piersiach widoki na imponujące szczyty bliskich Dolomitów i odległych Alp w kierunku północnym. Główna kolejka na Plose prowadzi z miejscowości Sant Andrea / Sankt Andrä, która znajduje się bezpośrednio u podnóża góry i oferuje zwiedzającym kilka opcji zakwaterowania.

Lyžařská oblast Valle Isarco / Eisacktal - fotografie

Początkujący i niedoświadczeni narciarze mogą zjeżdżać na bardzo umiarkowanych i wystarczająco przestronnych stokach nartostrady Schönboden. Przy niej również znajduje się Snow Island Park, obszar dla snowboardzistów i freestylowców z różnymi atrakcjami i przeszkodami. Patrząc z doliny w kierunku góry Plose naprawdę trudno nie zauważyć prowadzący polanami zjazd Trametsch,długi na 9 km, podczas którego narciarz musi pokonać różnicę wysokości przekraczającą 1.400 m. Trametsch jest najdłuższą ratrakowaną nartostradą w Południowym Tyrolu. I nawet jeśli ta nartostrada na mapach narciarskich oznaczona jest czarnym i czerwonym kolorem, narciarzom oferuje zarówno płaskie fragmenty, jak i strome odcinki i średnio ciężkie, wystarczająco szerokie fragmenty.

W słonecznej bocznej dolinie odchodzącej z głównego Valle Isarco / Eisacktal, leży górska miejscowość Vals z pobliskim ośrodkiem narciarskim Jochtal. Zaletą tego miejsca jest fakt, że dolna stacja kolejki bezpośrednio sąsiaduje z wieloma hotelami, pensjonatami i innymi opcjami zakwaterowania. Nawet turyści mieszkający dalej mogą do stacji dotrzeć na nartach za pomocą wyciągu narciarskiego.

Lyžařská oblast Valle Isarco / Eisacktal - fotografie

Ośrodek narciarski Jochtal to idealne miejsce na wspaniałą i stosunkowo niedrogą jazdę na nartach dla całej rodziny, w tym dzieci i początkujących. Przy stacji dolnej dostępne są łagodne trasy szkoleniowe, dla najmniejszych Bambino klub z przedszkolem narciarskim, a dla fanów snowboardu duży snowpark. Jochtal jest ośrodkiem rodzinnym, co potwierdzają nawet nartostrady na wysokościach sięgających do 2.100 metrów, z których także większość należy do tras łatwych i lekkich. W ośrodku narciarskim Jochtal, dla miłośników jazdy na nartach stylem carvingowym odpowiedni jest zjazd z górnej stacji wyciągu Steinermandl. Z całego obszaru na czarno zaznaczone są tylko dwa dość strome, długie na około 0,5 km odcinki w północnej części.

Nad miasteczkiem Meransen, do wysokości 2.512 m n.p.m. wznosi się góra Gitschberg należąca do ośrodka narciarskiego Meransen, ze swoim, z daleka widocznym, stokiem głównym. Również tutaj dolna stacji kolejki jest w bezpośrednim sąsiedztwie większości zakwaterowań. Ponadto, z Meransen możliwe jest przejechanie do niżej położonego sąsiedniego miasta Mühlbach / Rio di Pusteria. Głównie południowe stoki Gitschberg bardzo popularnego szczytu, z którego otwiera się widok na okolicę, leżą cały dzień w słońcu a koneserzy jazdy na nartach mogą cieszyć się tutaj nieskończonym komfortem alpejskim od rana do wieczora. Najlepszym stokiem dla carvingu jest Breite Ebene, początkującym polecamy nartostrady obok wyciągu Mitterwiese. Z wyjątkiem czarnej trasy Sergerwiese, Gitschberg można scharakteryzować jako bardzo przyjazny, rodzinny ośrodek narciarski w pobliżu miejsca noclegu. Dla początkujących i dzieci dostępne są tu dwa wyciągi narciarskie i stok szkoleniowy.

Teren narciarski Valle Isarco / Eisacktal ma jednak wiele do zaoferowania nie tylko narciarzom, ale również biegaczom na nartach. W miejscowości Vals trasy biegowe znajdują się zaledwie kilka metrów od większości zakwaterowań i wiodą przez łąki do samego końca doliny. Nieco bardziej odległymi są trasy z miejscowości Meransen, ponieważ trasa do pobliskiej doliny Altfasstal rozpoczyna się dopiero na skraju płaskowyżu. Również z Brixen do ulubionym terenów biegowych trzeba udać się kilka kilometrów dalej, do miejscowości St Andrä. Tutaj czeka na biegaczy trasa okrężna przy Mellaun lub trochę dalej, trasy prowadzące dolinami Kreuztal i Palmschoss w kierunku na Würzjoch. Pewność śniegu nawet w ostatnich tygodniach sezonu gwarantuje wysoko położona trasa biegowa na Rodenecker Alm.

Bogatej w zabawę oferty aprés-ski w Meransen, Vals czy nawet w idyllicznym Villnöss nie doświadczymy. Miejscowości Valle Isarco / Eisacktal są ukierunkowane bardziej na rodziny z dziećmi i odpoczynek, a nie na nocną zabawę. Natomiast Brixen, trzecie co do wielkości miasto w południowym Tyrolu, oferuje wiele form aktywnego wypoczynku poza trasami narciarskimi. Są to różnego rodzaju bary, restauracje, dyskoteki lub inne oferty kulturalne. A kto szuka bardziej sportowej alternatywy dla narciarstwa, znajdzie ją w postaci: basenów, kortów tenisowych, curlingu, kuligów konnych i torów saneczkowych we wszystkich trzech ośrodkach.

Valle Isarco / Eisacktal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Valle Isarco / Eisacktal: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.510 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.060 m n.p.m.

Nartostrady w Valle Isarco / Eisacktal

 • Lekkie: 36 km
 • Umiarkowane: 34 km
 • Trudne: 22 km

Na 88% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Valle Isarco / Eisacktal

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 7
 • Wyciągi krzesełkowe: 8
 • Wyciągi: 6

Całkowita liczba wyciągów w Valle Isarco / Eisacktal to 24 o łącznej długości 28 km i przepustowości 35.423 osób na godzinę.

Lokalizacja Valle Isarco / Eisacktal

Współrzędne GPS: 46.7257, 11.6661 (46°43'33'', 11°39'58'')