-

Narty i zakwaterowanie Dachstein / Schladming

Zakwaterowanie w Dachstein / Schladming - gdzie wybrać nocleg?

Gröbming - Mitterberg

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Gröbming - Mitterberg (Dachstein / Schladming, Austria)

Haus - Aich - Gössenberg

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Haus - Aich - Gössenberg w Dachstein / Schladming w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Pichl - Mandling

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Pichl - Mandling (Dachstein / Schladming)

Ramsau am Dachstein

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Ramsau am Dachstein w Dachstein / Schladming w Austrii

Schladming - Rohrmoos

Zakwateruj się w miejscowości Schladming - Rohrmoos lub w Dachstein / Schladming w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Dachstein / Schladming - dokąd na narty?

Fageralm

Náhled skimapy areálu Fageralm

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Fageralm (Dachstein / Schladming, Austria)

Galsterbergalm

Náhled skimapy areálu Galsterbergalm

Alpejski ośrodek narciarski Galsterbergalm obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Hauser Kaibling

Náhled skimapy areálu Hauser Kaibling

W obszarze narciarskim Hauser Kaibling w Dachstein / Schladming, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Lodowiec Dachstein

Náhled skimapy areálu Lodowiec Dachstein

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Lodowiec Dachstein (Dachstein / Schladming, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Planai / Hochwurzen

Náhled skimapy areálu Planai / Hochwurzen

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Planai / Hochwurzen (Dachstein / Schladming, Austria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Ramsau am Dachstein

Náhled skimapy areálu Ramsau am Dachstein

W ośrodku narciarskim Ramsau am Dachstein (Dachstein / Schladming, Austria) Ty i twoi bliscy, będą mogli się cieszyć świetną jazdą na nartach, snowboardzie i biegówkach

Reiteralm

Náhled skimapy areálu Reiteralm

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Reiteralm (Dachstein / Schladming, Austria)

Stoderzinken

Náhled skimapy areálu Stoderzinken

Alpejski ośrodek narciarski Stoderzinken obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Dachstein / Schladming - informacje dodatkowe o narciarstwie

Centrum regionu Dachstein nie tylko od strony sportowej jest miejscowość Schladming, któremu nadano prawa miejskie w 1322 roku. W średniowieczu setki górników wydobywało tutaj srebro, miedź, cynk i inne cenne minerały. Okres ten przypomina brama miejska i pozostałości murów miejskich. Współcześnie ulice i rynek Schladming żyją turystami i wszystko kręci się dookoła nart, komfortowego zakwaterowania i zimowego urlopu. W starych kamienicach znajdują się pasaże handlowe, kawiarnie, restauracje i kluby nocne. Największym bogactwem Schladming w samym sercu Austrii są natomiast okoliczne góry.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Odległość do dolnej stacji obszaru narciarskiego Planai z Rynku Głównego w Schladming, a także z większości zakwaterowań wynosi zaledwie kilkadziesiąt metrów. Jest to jedna z zalet, która zmieniła to miasto w jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich. Z Schladming, leżącego w dolinie Ennstal, po paru zakrętach dotrzemy do ośrodka Stoderzinken. Jeżeli akurat nie są organizowane tutaj zawody Pucharu Świata, to Haus im Ennstal u podnóża Hauser Kaibling, jest raczej spokojnym miejscem. Mała wioska Pichl - Mandling z mniej jak tysiącem mieszkańców jest strategicznie dobrze ulokowanym miejscem pomiędzy ośrodkami Hochwurzen i Reiteralm. Jeżeli wybierzecie Państwo nocleg w tej okolicy, to do obu ośrodków będzie tylko kawałek.

Trudniej dostępna miejscowość Pruggern, która oferuje idealne miejsca noclegowe i zapewnia spędzenie idealnego urlopu całej rodzinie. Z kolei w Ramsau am Dachstein bardzo dobrze czują się wielbiciele biegów narciarskich. Miejscowość leży na słonecznym górskim płaskowyżu. Zorganizowanie Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w roku 1999 jest wystarczającym dowodem na optymalne warunki dla skoków i biegu na nartach.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Główną atrakcja w regionie Schladming – Ramsau / Dachstein jest narciarskie eldorado, składające się z 4 szczytów Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm. Narciarze mogą więc wybierać z szerokiego wachlarza wyciągów i nartostrad. Nawet pojedynczo każdy z wierzchołków jest atrakcyjnym ośrodkiem narciarskim. Niesamowitych zjazdów ze szczytu aż do samej doliny można doświadczyć na FIS nartostradzie na Planai oraz Hauser Kaibling. Nartostrady Höfi – Express w górnej części ośrodka oferują najlepsze warunki również mniej doświadczonym narciarzom. Carving najlepiej wypróbować na szerokich nartostradach na Hochwurzen. Sporej dawki adrenaliny dostarczy zjazd ze szczytu Reiteralm, który przyciąga przede wszystkim doświadczonych narciarzy. Nawet gwiazdy Pucharu Świata trenują na nartostradzie Gasselhöhe, a ci najmniejsi mają tu przygotowany świat dziecka.

Regiony przyjazne do spędzenia rodzinnego urlopu i możliwość zakwaterowania w spokojniejszej części Dachstein – Schladming można znaleźć w okolicy Ramsau, Fageralm, Stoderzinken i Galsterbergalm. Szczególnie idealnym dla dzieci i rodzinnym ośrodkiem jest Stoderzinken. Także Fageralm należy do klasycznych rodzinnych ośrodków z świetnymi nartostradami na szerokich otwartych stokach i przytulnymi chatami górskimi wzdłuż nartostrad. Pojeździć można też na lodowcu Dachstein, dzięki któremu region Dachstein - Schladming przedłuża sezon narciarski od jesieni do późnej wiosny. Oprócz tras biegowych można na lodowcu także pojeździć na nartach. Szlaki przygotowane są pod kątem początkujących narciarzy, ale także dla osób już bardziej wymagających. Jeden ze zjazdów (Edelgriesskar) o długości 9 kilometrów, osiąga przewyższenia 1500 metrów i prowadzi aż do doliny. Bardzo popularnym wśród narciarzy, jest przejazd trasą liczącą 25 kilometrów dookoła chaty Simonyhütte do jeziora Hallstatt. Z powrotem do pensjonatu można dojechać autobusem, który kursuje 3 razy na tydzień na trasie Hallstatt - Schladming.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Magnesem, który przyciąga snowboardzistów jesienią i wiosną jest Burton - Superpark na szczycie Hunerkogel. W specjalnie przygotowanym obszarze freestyle można potrenować z prawdziwymi profesjonalistami. Podobnych funparków istnieje w okolicy znacznie więcej np. boardercross na Fageralm, snowpark i boardercross na Hauser Kaibling, park na Hochwurzen, halfpipe na Reiteralm lub boarderpark na Stoderzinken. Najbardziej spektakularnym jest natomiast funpark na południowej stronie Planai. Wielką zaletą tego parku jest fakt, iż podzielono go na różne stopnie trudności. Miłośnicy jazdy w głębokim śniegu powinni natomiast udać się na lodowiec Dachstein.

Sieć tras dla biegaczy na nartach jest podobnie wielka jak ta, dla narciarzy alpejskich i nie ogranicza się tylko do tras wzdłuż rzeki Enns dla stylu klasycznego i wolnego. Prawdziwym centrum dla biegaczy jest płaskowyż bezpośrednio w Ramsau, gdzie trasy przechodzą dosłownie pod oknami pensjonatów. Przy złych warunkach śniegowych można podjechać o piętro wyżej na lodowiec Dachstein. Sezon na Dachstein, na wysokości 2.700m n.p.m. zaczyna się już jesienią. Także całkiem w dolinie Ennstal, biegacze znajdą świetne warunki do treningu a niektóre z miejscowości są wzajemnie połączone trasami biegowymi.

Porady dla Dachstein / Schladming

Naprawdę mało regionów narciarskich proponuje tyle terenów i kilometrów nartostrad jak Dachstein / Schladming. Miasteczko Schladming jest wśród narciarzy tak popularne jak Ramsau dla biegaczy. Lodowiec Dachstein zapewnia całoroczną gwarancję śniegu. W ciągu jednego tygodnia nie jest możliwe przejechać wszystkie nartostrady więc pozostaje tu tylko wracać.

Skipass jest ważny także na sąsiedni region i razem tworzą olbrzymi region Amadé. Jeżeli ktoś chciałby odwiedzić całe Ski Amadé, to z pewnością ma program wypełniony na kilka urlopów zimowych. Według ADAC ten region zbiera rok w rok najwyższe noty.

Dachstein / Schladming - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Dachstein / Schladming: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ***
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.700 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 728 m n.p.m.

Nartostrady w Dachstein / Schladming

 • Lekkie: 167 km
 • Umiarkowane: 236 km
 • Trudne: 28 km

Na 80% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Dachstein / Schladming

 • Gondole: 4
 • Kolejki linowe: 25
 • Wyciągi krzesełkowe: 65
 • Wyciągi: 60

Całkowita liczba wyciągów w Dachstein / Schladming to 164 o łącznej długości 186.5 km i przepustowości 245.823 osób na godzinę.

Lokalizacja Dachstein / Schladming

Współrzędne GPS: 47.4548, 13.5911 (47°27'17'', 13°35'28'')