-

Zakwaterowanie Ramsau am Dachstein, Dachstein / Schladming

Hotel Almfrieden

Náhled objektu Almfrieden, Ramsau am Dachstein, Dachstein / Schladming, Austria

Wybierz się zimą do hotelu Almfrieden i spędź urlop na nartach lub biegówkach w ośrodku zimowym Ramsau am Dachstein.

Studio / Apartament Apartment Golser

Náhled objektu Apartment Golser, Ramsau am Dachstein, Dachstein / Schladming, Austria

Przyjedź wypocząć do studia / apartamentu Apartment Golser i ciesz się wypoczynkiem pełnym zajęć sportowych na przestronnych nartostradach i długich trasach biegowych ośrodka Ramsau am Dachstein.

Hotel Berghotel Dachstein

Náhled objektu Berghotel Dachstein, Ramsau am Dachstein, Dachstein / Schladming, Austria

Skorzystaj z atrakcyjnych opcji zakwaterowania w hotelu Berghotel Dachstein i ciesz się świetną jazdą na nartach i snowboardzie w ośrodku sportów zimowych Ramsau am Dachstein.

Kwatery prywatne Helvetia

Náhled objektu Helvetia, Ramsau am Dachstein, Dachstein / Schladming, Austria

Spędź urlop w kwaterach prywatnych Helvetia skąd bardzo blisko jest do znanych terenów narciarskich ośrodka Ramsau am Dachstein.

Hotel Post

Náhled objektu Post, Ramsau am Dachstein, Dachstein / Schladming, Austria

Skorzystaj z zakwaterowania w hotelu Post i przekonaj się sam, dlaczego tereny narciarskie miejscowości Ramsau am Dachstein są tak popularne.

Pensjonat Royer - Pois

Náhled objektu Royer - Pois, Ramsau am Dachstein, Dachstein / Schladming, Austria

Zakwateruj się przy najlepszych trasach narciarskich w Alpach w pensjonacie Royer - Pois w ośrodku narciarskim Ramsau am Dachstein, gdzie świetną jazdę na nartach użyją zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze.

Pensjonat Sonnenhügel

Náhled objektu Sonnenhügel, Ramsau am Dachstein, Dachstein / Schladming, Austria

Wybierz się zimą do pensjonatu Sonnenhügel i spędź urlop na nartach lub biegówkach w ośrodku zimowym Ramsau am Dachstein.

Hotel Türlwand

Náhled objektu Türlwand, Ramsau am Dachstein, Dachstein / Schladming, Austria

Przyjedź wypocząć do hotelu Türlwand i ciesz się wypoczynkiem pełnym zajęć sportowych na przestronnych nartostradach i długich trasach biegowych ośrodka Ramsau am Dachstein.

Zakwaterovanie Ramsau am Dachstein - informacie

Ośrodek narciarski Ramsau am Dachstein - fotografie

Obszar Ramsau w środkowej Austrii jest unikalnym płaskowyżem u południowego podnóża masywu Dachstein. Znajduje się wysoko nad doliną rzeki Enns, dzięki której dolina Ennstal otrzymała swoją nazwę. Zakwaterowanie i rekreacja w Ramsau am Dachstein a do tego otaczający z każdej strony piękny krajobraz rozmieszczone są na 3 poziomach wysokościowych. Znajdziemy tu wyważoną ofertę zakwaterowania: począwszy od luksusowych i komfortowych hoteli przez rodzinne pensjonaty aż do tanich mieszkań. Zawsze spotykamy się tu z przyjazną atmosferą, doskonałą ofertą spędzania wolnego czasu, zarówno w okresie zimowym jak i latem, i oczywiście, z licznymi dodatkowymi programami dla turystów.

Ośrodek narciarski Ramsau am Dachstein - fotografie

Ramsau jest idealnym punktem wyjścia do znanych ośrodków obszaru narciarskiego Dachstein - Schladming i jednocześnie należy do największego regionu narciarskiego Austrii - Amadé. Największą zaletą tej lokalizacji oprócz urozmaiconej oferty zakwaterowania z dużą ilością obiektów rekreacyjnych i usług turystycznych świadczonych na wysokim poziomie, jest więc łatwy dostęp do znanych ośrodków narciarskich. Nartostrady roztaczają się z każdej strony, a dzięki wzajemnemu połączeniu narciarzom otwiera się możliwość jazdy na nartach w ośrodku narciarskim Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling i innych. Dzięki bezpośredniemu połączeniu miejscowości Ramsau i Pichl bardzo łatwo udać się na narty do ośrodków Reiteralm czy Fageralm.

W zachodniej części miasteczka, naprzeciwko masywu Dachstein rozciąga się wzgórze Rittisberg oferujące narciarzom, snowboardzistom i miłośnikom carvingu starannie utrzymane stoki, dobre warunki śniegowe, czerwone i czarne trasy narciarskie, nowoczesny wyciąg i urzekające widoki. Zaraz przy Rittisberg jest też stok szkoleniowy dla małych narciarzy.

Oprócz świetnych terenów narciarskich turyści mają możliwość odpocząć na tarasach licznych górskich chat i spełnić wszystkie życzenia kulinarne. Od dziesięcioleci Ramsau jest domem elity nordyckich dyscyplin narciarskich i organizuje zawody na szczeblu światowym. Wielu fanom narciarstwa biegowego przypomina się podczas pobytu w Ramsau niezapomniana atmosfera Mistrzostw Świata z 1999 roku.

Najbardziej popularnym sportem zimowym w Ramsau jest oczywiście narciarstwo biegowe w stylu klasycznym lub łyżwowym. Każdego dnia starannie przygotowywanych jest ok. 150 km tras narciarskich na trzech poziomach (od 1.100 m do 2.700 m n.p.m.). Bezpośrednio w Ramsau lub jego okolicy jest ok. 70 km tras narciarskich, które poprowadzone są bezpośrednio przy obiektach zakwaterowania. Dodatkowo, na lodowcu Dachstein czynne jest przez cały rok centrum treningowe dla narciarzy biegowych, do którego przyjeżdżają ekipy narodowe z całego świata.

Szlaki turystyczne prowadzą z płaskowyżu Ramsau (1.100 m do 1.300 m n.p.m.), przez pastwiska górskie (1.700 m do 1.900 m n.p.m.) aż do lodowca Dachstein. Rezerwat przyrodniczy z ponad 200 km oznakowanymi szlakami turystycznymi to raj dla turystyki górskiej. Na lodowcu Dachstein, na wysokości 2.700 m n.p.m., w ośrodku narciarstwa klasycznego istnieje możliwość jazdy na nartach również w okresie letnim.

Zakwaterovanie Ramsau am Dachstein - dokąd na narty w okolicy?

Fageralm

Náhled skimapy areálu Fageralm

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Fageralm (, )

Galsterbergalm

Náhled skimapy areálu Galsterbergalm

Alpejski ośrodek narciarski Galsterbergalm obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Hauser Kaibling

Náhled skimapy areálu Hauser Kaibling

W obszarze narciarskim Hauser Kaibling , czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Lodowiec Dachstein

Náhled skimapy areálu Lodowiec Dachstein

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Lodowiec Dachstein (, ) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Planai / Hochwurzen

Náhled skimapy areálu Planai / Hochwurzen

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Planai / Hochwurzen (, ) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Ramsau am Dachstein

Náhled skimapy areálu Ramsau am Dachstein

W ośrodku narciarskim Ramsau am Dachstein (, ) Ty i twoi bliscy, będą mogli się cieszyć świetną jazdą na nartach, snowboardzie i biegówkach

Reiteralm

Náhled skimapy areálu Reiteralm

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Reiteralm (, )

Stoderzinken

Náhled skimapy areálu Stoderzinken

Alpejski ośrodek narciarski Stoderzinken obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Lokalizacja Ramsau am Dachstein

Współrzędne GPS: 47.4213, 13.6544 (47°25'17'', 13°39'16'')