-

Narty i zakwaterowanie Pitztal

Zakwaterowanie w Pitztal - gdzie wybrać nocleg?

Imst

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Imst (Pitztal, Austria)

Jerzens

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Jerzens w Pitztal w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

St. Leonhard im Pitztal

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku St. Leonhard im Pitztal (Pitztal)

Tarrenz

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Tarrenz w Pitztal w Austrii

Wenns

Zakwateruj się w miejscowości Wenns lub w Pitztal w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Pitztal - dokąd na narty?

Hochzeiger

Náhled skimapy areálu Hochzeiger

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Hochzeiger (Pitztal, Austria)

Imst - Gurgltal

Náhled skimapy areálu Imst - Gurgltal

Alpejski ośrodek narciarski Imst - Gurgltal obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Lodowiec Pitztal

Náhled skimapy areálu Lodowiec Pitztal

W obszarze narciarskim Lodowiec Pitztal w Pitztal, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Rifflsee

Náhled skimapy areálu Rifflsee

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Rifflsee (Pitztal, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Pitztal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Pitztal jest dobrze prosperującym obszarem turystycznym w zachodniej Austrii składającym się z trzech nowoczesnych ośrodków. Dzięki bogatej ofercie dla narciarstwa oraz innych sportów, poprawiła się tutejsza infrastruktura turystyczna. Hotele, pensjonaty i inne budynki zmieniły swój wygląd, ale tradycja na szczęście nadal odgrywa bardzo ważną rolę. Miasteczka w dolinie Pitztal pozostały niewielkie, a ich mieszkańcy nastawieni są bardzo przyjaźnie do turystów. Całość emanuje przyjemną, rodzinną atmosferą. Dolina Pitztal rozciąga się przez Arzl, Wenns, Jerzens i największą miejscowość St.Leonard, która oferuje bardzo duży wybór opcji zakwaterowania.

Lyžařská oblast Pitztal - fotografie

Pitztal jest regionem o dwóch twarzach. Na początku doliny krajobraz jest malowniczy, zdominowany raczej górami o charakterze środkowoeuropejskim. Dalej krajobraz zmienia się na alpejski i wysokogórski. Perłą jest sam koniec doliny, gdzie znajduje się piramida Mittagskogel, a za nią ukryty jest lodowiec Pitztal. Na lodowiec dotrzeć można podziemną kolejką linową. Jazda pod ziemią ostro kontrastuje z olśniewającym pięknem Alp Ötztalskich pojawiającym się zaraz po wyjściu z ciemnego tunelu. Wspaniała panorama rozpościera się głównie między Hinterer Brunnenkogel (3.440 m n.p.m.) i najwyższym szczytem Tyrolu, Wildspitze (3.768 m n.p.m.). Rozległa i szeroka powierzchnia lodowca pod Hinteren Brunnenkogel umożliwia wspaniałe zjazdy narciarskie, głównie na nartach carvingowych.

Na szczyt Hinteren Brunnenkogel i jego piękny północny stok narciarze powinni zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Większość turystów przed ruszeniem w dół najpierw cieszy się wspaniałym widokiem na okoliczne góry. Dość łagodne i słoneczne są także trasy Brunnenkogellift, gdzie pomiędzy wyciągiem a nartostradą znajduje się narciarski park rozrywki.

Lyžařská oblast Pitztal - fotografie

Przy wiosce Mandarfen z kilkoma pensjonatami, wokół Rifflsee rozciąga się drugi ośrodek narciarski. Stoki są tu bardziej monotonne, ale za to zdecydowanie trudniejsze. Grubenkopf, dysponuje dużą ilością tras o łagodnych fragmentach i znaczną liczbą wariantów zjazdów. Z doliny prowadzi trasa do stacji Pitzexpress, która pozwala na przejście do ośrodka narciarskiego na lodowcu.

Na największą uwagę zasługują zdecydowanie Rifflsee i lodowiec Pitztaler na końcu doliny Pitztal. Teren narciarski jest tu w dużym stopniu zróżnicowany i umożliwia jazdę na nartach na wszystkich poziomach trudności. Szczególnie atrakcyjne są słoneczne zbocza Sechszeiger z panoramiczną kolejką linową. Nieco bardziej strome jest nachylenie nartostrady Rotmoosbahn.

Lyžařská oblast Pitztal - fotografie

Zakwaterowanie i jazda na nartach w dolinie Pitztal nadają się idealnie również dla rodzin z dziećmi mimo, że większość nartostrad otoczonych jest tu wysokimi górami i są bardziej wymagające. Nie chodzi tu jednak o jakieś ekstremalnie trudne nartostrady. Zalane słońcem góry i pięknie przygotowane trasy przyciągają do Rifflsee i na lodowiec również narciarzy biegowych. W Pitztal do obejrzenia jest ponad 40 wodospadów, które zimą zamieniają się w wodospady lodowe, szczególnie poszukiwane przez wspinaczy. Naturalna Eisarena z mnóstwem lodowych jaskiń przyciąga na lodowiec Pitztal wspinaczy, którzy mają tu do dyspozycji nawet centrum treningowe. Specjalne kursy wspinaczki górskiej i trekkingu dla początkujących i dzieci oferuje Club Alpin Pitztal.

Większości turystów spodoba się możliwość spacerowania długimi ścieżkami w Pitztal prowadzącymi niedaleko zakwaterowań. Biegną one równolegle do oznakowanych tras biegowych, od doliny do środkowej części gór, a następnie prowadzą do Jerzens, Arzl lub Pillersattel przy Wenns. Do dyspozycji saneczkarzy otwartych jest kilka torów saneczkowych. Najdłuższy, oświetlony tor saneczkowy znajduje się w Zeigerrestaurant w Jerzens. Aby dostać się na niego, najłatwiej jest wjechać kolejką linową.

Porady dla Pitztal

Pitztal, jest bardzo znanym ośrodkiem wśród polskich narciarzy i należy do najbardziej popularnych lodowców austriackich. Daje możliwość praktycznie całorocznej jazdy na nartach, a atrakcyjne ceny zakwaterowań są częstym argumentem za krótkim wypadem na narty. Zimą możliwości regionu znacznie się poszerzają, dzięki ofertom pobliskich ośrodków narciarskich.

Pitztal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Pitztal: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 3.440 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.053 m n.p.m.

Nartostrady w Pitztal

 • Lekkie: 26 km
 • Umiarkowane: 45 km
 • Trudne: 14 km

Na 60% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Pitztal

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 4
 • Wyciągi krzesełkowe: 10
 • Wyciągi: 9

Całkowita liczba wyciągów w Pitztal to 25 o łącznej długości 28.5 km i przepustowości 39.074 osób na godzinę.

Lokalizacja Pitztal

Współrzędne GPS: 47.1694, 10.7309 (47°10'10'', 10°43'51'')